Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Wszystkich Świętych

1-ego listopada w dniu Wszystkich Świętych nasi harcerze uczcili pamięć Poległych Tczewskich Harcerzy.

Jednostki z naszego hufca wystawiły reprezentację, która sprawowała warty przy Tablicy pamiątkowej ku czci Harcerzy Poległych w latach 1939-1945 w parku miejskim.

 

„Palą się znicze...

Przypominają,

Że ktoś odchodzi,

Inni zostają.”

~ Ryszard Przymus "Znicze”

Poniżej spis drużyn, które stanęły na warcie:

10:00-11:00 2 TDH „Ohana”

11:00-12:00 3 TDH „Waleczne Serca”

12:00-13:00 23 TDH „Fatamorgana”

13:00-14:00 101 TDW „Niezatapialni”

PRZERWA

16:00-17:00 21 TDS „Rajza”

17:00-18:00 Instruktorzy hufca Tczew

18:00-19:00 28 TWDW „Cheloniidae”

19:00-20:00 14 TDS „Wataha”

 


Pamiętajmy, że w tym dniu chodzi o pamięć.
Nie zapomnijmy więc tym samym o naszej planecie!

Strategia 5R została zaproponowana przez Unię Europejską, w celu uratowania naszej planety! Zobacz, co możesz zrobić, aby jej pomóc przeżyć przez jeszcze wiele lat, również jutro:

! REFUSE - Odmawiaj, kształtuj w sobie postawę sceptycznego nastawienia do konieczności posiadania coraz to nowych rzeczy, kupuj rzeczy na lata, dziesiątki lat, a nie na miesiące. Unikaj tych niskiej jakości, które po jednym użyciu trafią do kosza.
* Zamiast 10 zniczy, kup jeden!
* Ogranicz zakup plastikowych ozdób.

↘️ Reduce - Redukuj, zmniejszaj produkowanie odpadów. Czyli kupuj z głową!
Zastanów się jaki będzie los rzeczy, które zakupisz. Unikaj również towarów, zbędnie zapakowanych w dodatkowe jednorazowe „zabezpieczenia” produktu.
* Zakup znicz, który będzie używany przez lata, do którego dokupuje się tylko wkład.
* Odmów w sklepie siatki na zakupy.

 REUSE - Użyj ponownie i zastanów się, jak możesz dać nowe życie starym, nieużywanym przedmiotom. Użyj ponownie zniczy, które już stoją.
* Zrób coś sam! To idealna okazja do rozwoju Twojego talentu artystycznego, a może nie tylko Twojego, ale również Twoich zuchów, harcerzy czy wędrowników? Zrób samodzielnie stroik lub znicz z starych słoików!

♻️ RECYCLE - Segreguj. Podczas świąt, również nie zapomnij o zasadzie wyrzucania śmieci w przeznaczone do tego miejsca.
* Niestety pamiętaj o tym, że większość zniczy jak też ozdób nie nadaje się do recyklingu.

- RENEW - Odnów stare znicze, które już wcześniej zagościły na grobach. Umyj je lub nawet ozdób.
* Zachowaj to, co inni uważają za zepsute oraz zrób z tego coś użytecznego.

 Razem skończmy z nadmiernym konsumpcjonizmem i zastanówmy się nad tym, co w tym dniu jest najważniejsze❗️
Wszystkich Świętych to dzień, w którym liczy się nasza pamięć o osobach, których juz przy nas nie ma. Można to przede wszystkim uczcić modlitwą lub wysprzątaniem grobu. Kolejne zakupione przedmioty nie będą świadczyć o oddanym przez Ciebie szacunku.

 Nie doprowadźmy do kolejnej śmierci!
Kiedy umrze nasza planeta, nie będzie już nikogo, kto będzie mógł oddać jej hołd.
Pamietajmy, że ten dzień nie zwalnia nas od dbania o jej istnienie. W tym dniu szczególnie powinniśmy być wrażliwi w stosunku do etyki wobec środowiska.

Pamiętajcie! Nie ma planety B. Tylko razem możemy zadbać o to, aby nasza planeta żyła jak najdłużej!
Życzymy Wam spokojnego długiego weekendu????

Artykuł stworzony przez: https://www.facebook.com/nadziejazhp/?__tn__=kCH-R&eid=ARAvdcJuw-HZXE-43fqqht2gxGarWPJ122oxMndyEFFaeEYNqAgL1rGz7acK0rUWe205CGrZyqf7fPTw&hc_ref=ARR_T7iLvcWucs6RIVG-60cK4AKzgk4ktJlF-lXnJE6OZw9GFM2_ptBWDh5aMIPq1ow&fref=nf&__xts__[0]=68.ARD0ke1hfoZNnmhPzQDICSXqzJWFg9nnuYXdRoVwpA65NXrW-RQhR6NoqKiBofGaxAyYT89wkzCD7UnaDuR-h5yk8sMbClKoXKHOimrHEiRDFLmMh2p1Eaq75SXQBPs_73Pp3zFspQ1EE6zw2dl85t_-twRzZfnnSaZ7bTgqlWLV3xocG1CpZizBAf0dWDPwWsLWEiJMoTZs-r89KUDd7dbEEecPtAkZQYVurpwXRKfv3_PV5rtJHNU5yyuRZP2wLBYBqjJhWvZGvRzZbNz1OZK6iv_oKRaX4qRtuLh7mSrPtB8l6CJ95Vc8Z8mBFx19XydHbcrmcWCMIsKVmVJV5KWi80XDalxFGNRnk7cNK7EyGEyOVwHGu8NxoyccjOvuRehlM5R9CDtBplZIQlJ7CeQ6I0IWUYcXNEQ7wOEMqE16AzP20UQkYNxjLw6hXF4CkGm23_Zk_k62oOxC-7KigP8ILU4fKIKgUpjZg9sF8M8QpeH2OocwBQ

Znajdź nas na Facebooku