Obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2023

11 Listopada 2023 odbyły się obchody z okazji Święta Niepodległości

Święto niepodległości jest jednym z najważniejszych państwowych świąt obchodzonych w naszym kraju, również i my pamiętamy o tym ważnym dniu.

Nasz hufiec uczestniczył w miejskich uroczystościach z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi harcerze dumnie i licznie reprezentowali hufiec podczas przemarszu oraz pełnionej warty.

Podczas uroczystości odbyła się oficjalna msza, Defilada ulicami miasta a na koniec przenieśliśmy się na cmentarz "Stary" na starym mieście gdzie pod pomnikiem odbyła się dalsza część uroczystości.

kwiaty pod pomnikiem złożył Komendant Hufca hm. Grzegorz Oszmana, Dyrygentka phm. Magdaleną Kubicką-Netka oraz jedna z Tczewskich harcerek.

Jak co roku, nie zabrakło również harcerskiej orkiestry dętej, która ubogaciła uroczystość o oprawę muzyczną.

Dziękujemy wszystkim za udział!