W naszym hufcu działają 2 drużyny wędrownicze przeznaczone dla młodzieży w wieku 16-21 lat.

Jest to najstarsza grupa wiekowa. Każda z nich działa w innej szkole oraz realizuje odmienny program.

- 28 Tczewska Wodna Drużyna Wędrownicza "Cheloniidae"

- 1 próbna Drużyna Wędrownicza

28 Tczewska Wodna Drużyna Wędrownicza "Cheloniidae"

działająca przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1

Drużynowy: pwd. Aleksander Godzina

Przed Wami drużyna dla wszystkich osób w wieku 16-21 lat. Cheloniidae (czyt. Kelonjide) czyli żółw morski. Jest on uosobieniem mądrości i długowieczności. Dodatkowo żółwie morskie większość życia spędzają samotnie chociaż od czasu do czasu zbierają się w duże stada, jeśli gdzieś występuje nagromadzenie pożywienia – dokładnie tak jak wędrownicy. Twarda żółwia skorupa ma być przypomnieniem, że wszystkie trudności da się przezwyciężyć, a z czasem nasza skorupa i charakter robią się coraz twardsze.

Wędrowanie to nie tylko przemierzanie kilometrów, to poszukiwanie swoich własnych ścieżek lub rozwijanie swoich zainteresowań. Właśnie dlatego nasze zbiórki są zawsze o czymś zupełnie innym! Widzimy się co dwa tygodnie w wtorki w 1 Liceum Ogólnokształcącym "Marii Skłodowskiej-Curie" w Tczewie, w godzinach 17:30-19:30.

Dodatkowo jesteśmy drużyną wodną, która realizuje dodatkowe aktywności żeglarskie. Jak to żółwie, lubimy wodę i staramy się poznawać ten żywioł na własnej skórze.

Drużynowy: Aleksander Godzina

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/28TWDW/