W naszym hufcu działają 3 gromady zuchowe przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Jest to najmłodsza grupa wiekowa. Każda z nich działa w innej szkole oraz realizuje odmienny program.

- 10 Gromada Zuchowa "Wodny Świat"

- 20 Gromada Zuchowa "Leśne Ludki"

10 Gromada Zuchowa „Wodny Świat”

działająca przy SP nr 5

Drużynowa: pwd. Julia Kułakowska

Czuj!
Przed Wami 10 Gromada Zuchowa "Wodny Świat"! Mamy od 7 do 9 lat i w tym roku harcerskim (2019/2020) postanowiliśmy zostać członkami załogi "Pogromcy fal", który wypłynął w rejs dookoła świata!
Misją naszej gromady jest pomoc Zwierzątkom Wodnego Świata przed inwazją śmieci. Uczymy się jak zbudowany jest świat i co możemy robić, aby zmieniać go na lepszy.
Podczas naszych zbiórek wspólnie się bawimy, odwiedzimy odległe zakątki świata, śpiewamy szanty i poznajemy tradycje żeglarskie.
Kto może stać się członkiem naszej załogi? Każdy kto nie boi się wyzwań, choroba morska mu nie straszna, a siła ducha przewyższa mocą wszystkich innych.

Nasze zbiórki odbywają się w świetlicy SP5 w Tczewie w czwartki od 17.00-19.00.

Drużynową gromady i jednocześnie kapitanem "Pogromcy fal" jest druhna pwd. Urszula Cieślik. Lecz nie ona sama przygotowuje zbiórki i biwaki. Do pomocy ma swoich nawigatorów - przybocznych, który podpowiadają jej jaki kierunek powinna obrać. Są nimi druhna Zuzia Niedziałkowska oraz druh Janek Grzybek.

Oto zdjęcie z naszej ostatniej podróży - wizycie w Grecji, kiedy bogowie greccy zaprosili nas na wspólne ucztowanie.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/10gzwodnyswiat/

20 Gromada Zuchowa „Leśne Ludki”

działająca przy SP nr 11

Drużynowa: pwd. Małgorzata Zielka

Jesteśmy 20 Gromadą Zuchową „Leśne Ludki”. Lubimy zajęcia w terenie, wyjazdy i wycieczki. W ciągu roku bierzemy udział w Starcie Hufca i jednym lub dwóch biwakach gromady, a także wyjazdach poza hufcowych, takich jak Antek Cwaniak czy Rajd Rodło. Co roku w wakacje wyjeżdżamy na obóz, na którym często pływamy na łódkach typu Optymist i kajakach.

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY? W czwartki od 17:00 do 19:00 w SP11 w Tczewie.

DLA KOGO JEST NASZA GROMADA? Dla dzieci w wieku 7-9 lat, które chcą razem z nami uczyć się, bawić i przeżywać przygody.

Opiekę nam zuchami sprawuje kadra: drużynowa Małgorzata Zielka oraz przyboczne: dh. Karina Popowska, dh. Maria Lewandowska.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/20GZLesneLudki/